— O.M.

A Brussels Affair: You Can’t Always Get What You Want

The Rollings Stones - 1973Asi není třeba představovat Rolling Stones, ani jejich album Let It Bleed z roku 1969. Stejně tak asi není potřeba zmiňovat neméně známou píseň, která na tomto albu vyšla. Mám na mysli You Can’t Always Get What You Want – balada, která původně vyšla jako B-side k Honky-Tonk Woman, a která se nakonec stala jednou z nejikoničtějších rockových balad všech dob.

Když v roce 1973 vyráželi stouni na své evropské turné, tak asi netušili, že se po jedné příhodě z vanou plnou Dom Perignonu rozloučí s Bobby Keysem, a netušili ani to, že to bude na dlouhou dobu poslední turné s Mickem Taylorem, který se až do roku 1981 po boku kapely neobjeví.
Což, to už je rock’n’roll. Ale jinak tohle turné vlastně až tak zajímavé nebylo; jedinou zajímavostí byla snad dvouset-librová pokuta Keithu Richardsovi (a jeho přítelkyni Anitě Pallenberg) za neoprávněné držení zbraní a drog, a ona příhoda s vanou plnou Dom Perignona – jakási kratochvíle saxofonisty Bobbyho keyse, která způsobila jeho brzký odchod zhruba v polovině turné.
Na Rolling Stones vlastně ještě docela pohodička.

Rolling Stones kvůli drogově aféře Richardse a Pallenberg nebyl povolen vstup do Francie, a tak se rozhodli uspořádat dva koncerty pro francouzské poslouchače v sousední Belgii.
17. Října 1973 odehráli RS svůj první koncert v Bruselu, ze kterého vznikl živák “A Brussels Affair” – a právě na něm můžete mimojiné najít unikátní verzi You Can’t Always Get What You Want, na které hraje dechová sekce původně sestavená Bobby Keysem (na saxofon Trevor Lawrence a na trubku Steve Madaio), a rovněž taky Billy Preston na varhany a klarinet.
Nezvyklé nástrojové obsazení a vrcholná forma Micka Taylora (sólová kytara) vytvořily pozoruhodnou a naprosto unikátní verzi – mnohdy označovanou za jednu z nejlepších vůbec.

Tak tedy – You Can’t Always Get What You Want  – live from Brussels, 1973 :

 

0 comments
Submit comment